FESTİVALDE BU YIL

17. Uluslararası İzmir Kısa Film Festivali

Bu yıl 17. kez seyircisiyle buluşacak olan İzmir kısa film festivali, Türkiye’nin bu alanda düzenlenen en büyük etkinliklerinden biri olma özelliğini hala koruyor. Ülkemizde uluslararası düzeyde ödül veren ilk kısa film festivali özelliğini taşıyan İzmir Kısa Film Festivali, filmlerini ilk olarak 2000 yılında göstermiş, o günden bu yana kısa film severler ve sinema festivalleri arasında Türkiye’nin en saygın festivallerinden biri haline gelmiştir.
 
Bu yıl dünyanın bir çok yerinden gelen yüzlerce film, gösterim ve yarışma bölümlerinde izleyicisiyle buluşacak. 01-06 Kasım 2016 tarihlerinde Alsancak Fransız Kültür Merkezi, İzmir Sanat Merkezi ve üniversite salonlarında beğenisine sunulacak. Bu sene yapılacak workshoplar ve söyleşilerle izmirli sinema severlerin yanı sıra, kısa film çekmek isteyenlere eğitici bir rol üstlenecek olan festival, tüm İzmirli sinema severler ve geleceğin yönetmenlerine sinema dolu bir hafta sunmak için 17. kez yola çıkıyor.

Altın Kedi Ödülleri Sahiplerini Buldu

Altın Kedi Ödülleri Sahiplerini Buldu

İZMİR KISA FİLM FESTİVALİ SONA ERDİ: SALONLAR DOLDU TAŞTI

Bu yıl 17’nci kez düzenlenen Uluslararası İzmir Kısa Film Festivali sona erdi. Festivalde özel seçkilerle beraber 427 kısa filmi ücretsiz olarak seyirciyle buluştururken; festivaldeki atölye çalışmaları, söyleşiler ve etkinlikler büyük ilgi gördü. Toplam 7 salonda yapılan gösterimlere ve ...Devamını Oku

HABERLER


17. İzmir Kısa Film Festivali’ne Muhteşem Gala


Altın Kedi İçin Yarışacak Filmler Açıklandı


İzmir Kısa Film Festivali içeriği bu yıl da dopdolu.


17. Uluslararası Kısa Film Festivali'nde başvuru heyecanı


16. Festival Sona Erdi


Görkemli AçılışSOSYAL MEDYA


SPONSORLAR